Senosios grafikos rinkinys: Collectio Imaginum Sacrarum; Theatrum Principum

Rinkinį sudaro XV–XVIII amžiaus Vakarų Europos raižiniai, kurie ilgą laiką Vilniaus universiteto bibliotekoje buvo saugomi suklijuoti į dvi knygas odiniais viršeliais ir pavadinti Collectio Imaginum Sacrarum bei Theatrum Principum. Pirmoje knygoje yra 311 graviūrų, antroje – 370. 1979–1985 metais raižiniai buvo restauruojami ir dabar yra saugomi atskirais lapais. Pirmoje knygoje dominuoja religinio turinio raižiniai, antroje daugumą sudaro portretai. Rinkinys apima XV–XVIII amžius.

Žymesni raižytojai: vokiečiai – Johann Unger, Johann Klauber, Philipp Kilian, Martin Engelbrecht, Johann Sysang, Elias Wideman; prancūzai – Baltazar Moncornet, Peter Aubry; olandai – Boetius Bolswert, Claes Visscher; flamandai – Antoni Wierix, Pieter Jode, Aegidius Sadeler, Gilles Rucholle; čekas Bartholomaeus Strahovsky.